St. Christopher's The Hall School
Independent Preparatory School for Boys and Girls 3-11 in Beckenham

End of Term Certificates - Lent 2018 Print E-mail

END OF TERM CERTIFICATES – LENT TERM 2018

6H                ATTAINMENT                   India Sparkes

                    EFFORT                           Joel Gordon

                    COURTESY                      Alex Donnelly

6R                ATTAINMENT                   Roman Coates

                    EFFORT                           Elliot Sherwood

                    COURTESY                      Issy O’Sullivan

5W               ATTAINMENT                   Chloe Masson

                    EFFORT                           Samuel Lawson

                    COURTESY  &

PROGRESS                     Abigail Haddow

         

5I                 ATTAINMENT                   Sreya Vegasana

                    EFFORT                           Emma Myatt

                    COURTESY                      Daniel Bower

4A                ATTAINMENT                   Jessica Shiu

                    EFFORT                           Ruby Barrow

                    COURTESY                      Edward Thomas

4B                ATTAINMENT                   Lexi Bull

                    EFFORT                           Joseph Picardo

                    COURTESY                      Anna Paulides

3JP              ATTAINMENT                   Haocheng Wang

                    EFFORT                           Harry Bruin

                    COURTESY                      Aya Tolvin

3B                ATTAINMENT                   Rosie Sharp

                    EFFORT                           Ollie Rollinson

                    COURTESY                      Sophia Hamoda

2A                PROGRESS                     Mojola Tomori

                    EFFORT                           Keenan Hanson Amissah

                    COURTESY                      Alara Sami

2O                PROGRESS                     Ava-Grace Henriques

                    EFFORT                           Alyena Watford

                    COURTESY                      Matilda Morgan

1W               PROGRESS                     Max Kimber

                    EFFORT                           Lillie Richards

                    COURTESY                      Melody Lindsey

1J                 PROGRESS                     Florence Vernon

                    EFFORT                           Bella Watson

                    COURTESY                      Digby Harman

RC               PROGRESS                     Adriano Bibby

                    EFFORT                           Lucy Junginger

                    COURTESY                      Lyla Allen-Page

RW               PROGRESS                     Belle Watford

                    EFFORT                           Kiera Edwards

                    COURTESY                      Ava Falero

YEAR 6 COMPUTING                           Ella Thompson

YEAR 6 DRAMA                                   Henry Presland

YEAR 6 MUSIC                                     Charlotte White

YEAR 6 SPORT – BOYS                       William Oakeley

YEAR 6 SPORT – GIRLS                      Beth Egan

YEAR 6 FRENCH                                  Evie Hance

YEAR 5 COMPUTING                           Oliver Newell

YEAR 5 DRAMA                                   Lucia Hedges

YEAR 5 MUSIC                                     Alice Sharp            

YEAR 5 SPORT – BOYS                       Kieran Vyas Gosrani        

YEAR 5 SPORT – GIRLS                      Anais Gauthier                 

YEAR 5 FRENCH                                  Hugo Maxwell

YEAR 4 COMPUTING                           Ruby Barrow

YEAR 4 DRAMA                                   Ben Ashcroft

YEAR 4 MUSIC                                     Nathaniel Sawyer   

YEAR 4 SPORT – BOYS                       Hector Rose           

YEAR 4 SPORT – GIRLS                      Freya McCandless

YEAR 4 FRENCH                                  George Castle

         

YEAR 3 COMPUTING                           Toby Richards        

YEAR 3 DRAMA                                   Amelia Coombs-Organ

YEAR 3 MUSIC                                     Martha O’Grady

YEAR 3 SPORT – BOYS                       Harry Hutchinson   

YEAR 3 SPORT – GIRLS                      Phoebe Tomlin       

YEAR 3 FRENCH                                  William Watford

         

YEAR 2 COMPUTING                           Thomas Hedges

YEAR 2 DRAMA                                   Eva Kimber

YEAR 2 MUSIC                                     Chloe Picardo        

YEAR 2 SPORT – BOYS                       Sam Porritt

YEAR 2 SPORT – GIRLS                      Mollie Bolter

YEAR 2 FRENCH                                  Tom Grainger

YEAR 1 COMPUTING                           Caelen Hanson-Amissah  

YEAR 1 DRAMA                                   Cian Eagle-Service

YEAR 1 MUSIC                                     Poppy Cole

YEAR 1 SPORT – BOYS                       Oscar Davy  

YEAR 1 SPORT – GIRLS                      Arabella Williams

YEAR 1 FRENCH                                  Anya Anand

REC COMPUTING                      Charles Doble

REC DRAMA                    Emma Jones

REC MUSIC                               Adriano Bibby        

REC SPORT – BOYS                  Daniel Watson

REC SPORT – GIRLS                 Emily Morris 

REC FRENCH                             Daniel Douglas