St. Christopher's The Hall School
Independent Preparatory School for Boys and Girls 3-11 in Beckenham

Prep School Prize List - Summer 2018 Print E-mail
6H ATTAINMENT Isaac McConnell
  EFFORT Harry McCandless
  COURTESY Lucy Porritt
6R ATTAINMENT Charlotte White
  EFFORT Alexander Oakeley
  COURTESY Isabella O’Sullivan
5I ATTAINMENT Hugo Maxwell
  EFFORT Robyn Curtis
  COURTEST Isobella Ellis
5W ATTAINMENT Laura Sullivan
  EFFORT Chloe Masson
  COURTESY Samuel Lawson
4A ATTAINMENT Nathaniel Sawyer
  EFFORT Jessica Shiu
  COURTESY Sophia Falero
4B ATTAINMENT Aimee Buchanan
  EFFORT Freya McCandless
  COURTESY Mila Dreaneen
3JP ATTAINMENT Martha O’Grady
  EFFORT Simran Hansra
  COURTESY/PROGRESS Eva Dunlop
30 ATTAINMENT Ollie Rollinson
  EFFORT Hannah Griffin
  COURTESY Anya Coutinho
2A ATTAINMENT Edward Watson
  EFFORT/PROGRESS Keenan Hanson Amissah
  COURTESY Lois Callard
2B ATTAINMENT Bryony Coulson
  EFFORT/PROGRESS Sam Porritt
  COURTESY Ava-Grace Henriques
     
  ACHIEVEMENT  
MATHS PREP SCHOOL Finlay Butler
  LOWER SCHOOL Charlotte Sullivan/ Tom Grainger
ENGLISH PREP SCHOOL India Sparkes
  LOWER SCHOOL Amber McCord/Chloe Shiu
SCIENCE PREP SCHOOL Rachael Collins
  LOWER SCHOOL Mollie Bolter/Daniel Edwards
COMPUTING PREP. SCHOOL William Oakeley
  LOWER SCHOOL Mollie Bolter
FRENCH PREP SCHOOL Edward Castle
  LOWER SCHOOL Poppy Traynier
ART PREP SCHOOL Amelia Barrow
  LOWER SCHOOL Thomas Curtis
MUSIC PREP SCHOOL Isaac McConnell
  LOWER SCHOOL Charlotte Sullivan
  CHOIR Zoe Dreaneen
  ORCHESTRA Charlotte Cook
DRAMA PREP SCHOOL Charlotte Cook
  LOWER SCHOOL Marianne Tollfree-Clapton
  PERFORMANCE Isaac McConnell
GIRLS GAMES LOWER SCHOOL Poppy Traynier
  P.E. Florence Merrick
  NETBALL Summere Rose Smith
  ROUNDERS Beth Egan / Zoe Dreaneen
  ATHLETICS Lucy Rogers
  SWIMMING India Sparkes
BOYS GAMES LOWER SCHOOL Sam Graney
  P.E. Alexander Donnelly/Oliver Ryland
  RUGBY Harry McCandless
  FOOTBALL Jesse Derry
  CRICKET Edward Castle
  ATHLETICS Joel Gordon
CITIZENSHIP   Summere Rose Smith